Obsługa techniczna budynków

Obsługa technicznan wymiennikowni MPEC, kotłowni w budynkach mieszkalnych oraz firmach, naprawy instalacji CO i CWU odpowietrzanie pionów i instalacji.

... Zobacz więcej
Wybrane realizacje: Obsługa techniczna biur

Od kilku miesięcy nasza firma zajmuje się obsługą techniczną biur firmy Samsung R&D Institute Poland w Krakowie.

... Zobacz więcej
Wybrane realizacje: Hydroizolacja dachu

Zlecenie hydroizolacji dachu realizowane dla firmy LIQUID RUBBER.PL na jednym z budynków mieszkalnych w Krakowie. Prace obejmowały zabezpieczenie wszystkich połączeń papy, kominów i attyk oraz natrysk na całej powierzchni dachu płynnej gumą Liquid Rubber.

... Zobacz więcej
Odśnieżanie dachów, posesji i podjazdów

Zajmujemy się kompleksowym odśnieżaniem dachów, podjazdów oraz posesji wokół firm. Odśnieżamy dachy płaskie wielko-powierzchniowe oraz strome przy użyciu technik dostępu linowego przez co możemy dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc. Nie czekaj... Zobacz więcej

Wybrane realizacje: Czyszczenie przeszkleń

Zlecenie realizowane dla Hotelu Kossak w Krakowie, które obejmowało mycie przeszkleń oraz usuwanie pajęczyn z obrębu okien. Podczas prac zostały wyczyszczone także dwa logotypy neonowe. Zlecenie zostało zrealizowane przy pomocy technik dostępu linowego. 

Wybrane realizacje: Obsługa kampanii reklamowej

Zajmujemy się obsługą kampanii reklamowych firm i osób prywatnych, począwszy od przygotowania projektu poprzez montaż banerów, siatek, tablic i kasetonów.

... Zobacz więcej
Wybrane realizacje: serwis masztów flagowych

Serwis masztów flagowych przy budynku Auditorium maximum w Krakowie. Zlecenie dotyczyło przerobienia i podniesienia zawiasów  tak aby można było serwisować maszty flagowe bez użycia podnośników koszowych lub dźwigów. Zlecenie wykonywane wspólnie z Agencją Reklamową... Zobacz więcej

Wybrane realizacje: Konferencja IMED24

Zabezpieczenie techniczne konferencji dla firmy IMED24 realizowanej w salach konferencyjnych COMARCH przez HIMONTGROUP. Zlecenie polegało na wysłonięciu powierzchni szklanych czarnym materiałem oraz zaciemnienie szklanego dachu.

Wybrane realizacje: Montaż systemów reklamowych

Zlecenie realizowane dla firmy Alumast S.A. z Wodzisławia Śląskiego - montażu systemów banerowych na skoczni w Szczyrku. Do wykonania zlecenia została wybrana grupa alpinistyczna HimontGroup oraz Serwis techniczny mający duże doświadczenie w realizowaniu zleceń oraz

Plik flash nie został załadowany. Być może Twoja przeglądarka nie obsługuje wyświetlania tego formatu.

Odstraszanie ptaków

W tym artykule opiszemy problemy i zagrożenia jakie płyną z życia w sąsiedztwie z ptakami. W mieście ten problem jest duży a najczęstszym gatunkiem odwiedzającym nasze balkony, poddasza, dachy czy gzymsy są gołębie. Nie wszyscy jednak są świadomi zagrożeń płynących z obcowania z gołębiami. Samo ptactwo niekoniecznie jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia człowieka ale ich odchody już na pewno tak. Bez względu na to gdzie one się znajdują, jeżeli żyjemy w ich bezpośrednim sąsiedztwie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Ptasie odchody kryją w sobie potężną bombę bakterii i wirusów szkodliwych dla zdrowia ludzkiego od grzybów po choroby przewlekłe. Drugą istotną sprawą są problemy spowodowane zagnieżdżaniem się ptaków w różnych miejscach. Najczęściej gniazda spotykamy na balkonach, gzymsach, kominach czy poddaszach. Nie należy usuwać gniazd w trakcie lęgów i tutaj mocno to zaznaczamy proszę to robić dopiero po okresie lęgowym gdy gniazdo zostanie opuszczone przez wszystkich lokatorów. Następnym problemem jaki wynika bezpośrednio z odchodów ptaków to ten, że ma on odczyn kwaśny i jak w wielu przypadkach w Polsce i na świecie okazało się, że działają one żrąco na niektóre materiały np: lakier, dachy. 

 

W takim razie jak się przed tym chronić?

Na rynku jest dostępnych wiele artykułów które bardzo dobrze odstraszają ptaki. Od kolców siatek po elektroniczne odstraszacze. Jeżeli problem dotyczy balkonów można stosować siatki ochronne, ale my polecamy sztuczne kruki lub inne sztuczne ptaki drapieżne. Doskonale to się sprawdza w miejskich warunkach. Nie ogranicza naszej swobody, nie jest szkodliwe dla żyjących ptaków i nie zajmuje dużo przestrzeni. W miejscach w których nie możemy takich rzeczy umieścić, powszechnie stosuje się kolce. Kolce występują w wielu formach, które pozwalają na dokładną ochronę gzymsów, reklam czy okien przed ptakami.

 

Prowadzimy sprzedaż i montaż zabezpieczeń przed ptakami